Szukacie oryginalnej przestrzeni na duży event lub konferencję w centrum Poznania? Znajdziecie ją przy ulicy Niezłomnych, w znanym gmachu Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Tam, od 2017 roku, w zrewitalizowanych przestrzeniach mieści się Tama - klub, który swoją ofertę kieruje również do ludzi związanych z eventami i biznesem. Konferencje, gale, koncerty i wystawy – to wszystko i jeszcze więcej zaaranżujecie w obiekcie, który mieliśmy okazję odwiedzić osobiście.

Położenie: Przestrzeń na konferencje w sercu Poznania

Klub Tama położony jest w centrum Poznania, przy ulicy Niezłomnych, w pobliżu Starego Browaru, Teatru Muzycznego i Wyższej Szkoły Bankowej. Spacerem można w krótkim czasie dotrzeć do Międzynarodowych Targów Poznańskich, parków oraz atrakcji turystycznych i gastronomicznych miasta. Niecałe 2 km dzieli obiekt od dworca kolejowego i 7 km od lotniska Poznań-Ławica. W bliskiej odległości od Tamy znajdują się przystanki tramwajowy („Wierzbięcice” – na ulicy Matyi) oraz autobusowy („Niezłomnych” – przy alei Niepodległości). Zmotoryzowani goście mogą skorzystać z miejsc parkingowych w strefie miejskiej wokół budynku lub płatnego parkingu na terenie Starego Browaru, na 1000 stanowisk.  Na życzenie może zostać zorganizowany transfer z lotniska.  

Wygląd: Klubowe klimaty z możliwością przearanżowania

Tama mieści się w 4-piętrowym budynku Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, wzniesionym w latach 20. ubiegłego wieku. Podczas imprez goście przechodzą przez główne wejście od strony ulicy Niezłomnych, przy miejscowym bistro. Poza nim klub ma jeszcze wejście techniczne oraz dwa ewakuacyjne. Sercem klubu jest Sala Główna, zwana też Reprezentacyjną, która w 2017 roku przeszła remont, w ramach którego zadbano o odpowiednią wentylację dostępnej przestrzeni, poprawiono akustykę oraz wygłuszenie. Dębowy parkiet wymagał renowacji, podobnie jak sanitariaty oraz zaplecze dla artystów. W wyniku rewitalizacji otrzymano klimatyczne, przestronne wnętrze klubowe, które stwarza różne możliwości aranżacyjne.  

Sale konferencyjne: Wysokie sale na bankiety i konferencje dla 900 gości

Porcja danych na początek. Klub zajmuje dwa poziomy gmachu Izby Rzemieślniczej. Na poziom wyższy, gdzie znajduje się przestrzeń eventowo-konferencyjna , można dostać się po wysokich, reprezentacyjnych schodach, wiodących od wejścia od ulicy Niezłomnych. Sala Główna, o powierzchni ponad 350 mkw. i wysokości 11,75 m pozwala na pomieszczenie podczas eventu nawet 900 osób. Imprezy techno, koncerty – to oczywiście zaledwie niektóre z możliwości wykorzystania tej przestrzeni. Decydując się na ustawienie teatralne, zyskujemy salę na konferencje dla 450 osób. Na bankiet zasiadany możemy tu zaprosić 250 gości.

Duża scena nada się nie tylko na organizację koncertów, występów artystycznych, ale także gal czy prezentacji. W Sali Głównej odbywały się już: Dzień Europejczyka, Festiwal Kaligrafii, spektakle teatralne, targi, wystawy i pokazy mody. Wciąż odbywają się tu także wydarzenia, które przygotowuje Izba Rzemieślnicza, np. egzaminy fryzjerskie. Z tyłu Sali Głównej podczas imprez działa jeden z najdłuższych barów w Polsce: 13 m baru głównego połączonego z 6 m baru koktajlowego. Przerwę kawową można zaaranżować wzdłuż jednej ze ścian lub przenieść ją do innej przestrzeni klubu.

Organizatorzy eventów mogą też korzystać z drugiej sali, tzw. Korytarzowej (130 mkw.), przylegającej do Głównej. Jest to otwarta z jednej strony na schody przestrzeń, w której często aranżowana jest część cateringowa bądź strefa chillout. W czasie eventu ustawiane są w niej boksy z kanapami i fotelami, stoliki. Podczas koktajlu w Sali Korytarzowej pomieści się 80–85 osób. Uwagę zwracają witrażowe okna oraz żyrandole. W strefie tej znajduje się też szatnia dla 900 osób oraz sanitariaty.

W salach dostępne jest WiFi, większa wyposażona jest w profesjonalny sprzęt audio, projektor, nowoczesny system nagłośnieniowy Martin Audio, sprzęt dla DJ-a. Duże elementy scenograficzne można wprowadzić od strony ulicy Niezłomnych – znajdują się tam drzwi towarowe o wymiarach 2 m x 3 m. Obu salom nietrudno nadać charakter odmienny od klubowego, dlatego też klub chętnie był wybierany na miejsce sesji zdjęciowych czy jako plan teledysku.     

Dużą zaletą Tamy jest możliwość skorzystania z przestrzeni dodatkowych. Z tyłu Sali Głównej mieści się VIP Room (30 mkw.), którego wystrój przywodzi na myśl słynny „Czerwony Pokój” z serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Mogą w nim odpocząć artyści, przygotować się do prezentacji prelegenci na konferencji, może też posłużyć jako miejsce kameralnych spotkań. Obok Sali Głównej znajduje się również zaplecze techniczne oraz dodatkowe dwa pokoje dla artystów – wygodne, wyremontowane przestrzenie o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych, wyposażone w sofy i kanapy oraz stolik z dużym lustrem, szafę oraz lodówkę. Z ich okien rozpościera się widok na ulicę Kościuszki. Do dyspozycji oddano też nową toaletę na tym samym korytarzu.  

Pokoje:

Obiekt nie posiada zaplecza noclegowego, ale z uwagi na atrakcyjne położenie na Starym Mieście, bez trudu można znaleźć hotel w preferowanej kategorii w pobliżu klubu.  

Restauracje i bary:

Przy organizacji większych eventów Klub Tama współpracuje ze sprawdzonymi restauracjami, specjalizującymi się przede wszystkim w kuchni międzynarodowej, np. Piano Bar Restaurant Cafe czy Weranda. Możliwe jest także korzystanie z zewnętrznego cateringu.  

Dodatkowe usługi:

Decydując się na Tamę, zapewnia się eventowi – dzięki profesjonalnemu wyposażeniu, bardzo dobrej akustyce i kontaktom z uznanymi artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki – oprawę muzyczną na wysokim poziomie. Do zespołu klubu należą doświadczeni graficy, dźwiękowcy i operatorzy, z których usług mogą skorzystać organizatorzy konferencji i imprez firmowych. Z nimi zaprojektujecie mapping, który nada przestrzeni odpowiedni nastrój, przygotujecie animację zapowiadającą wydarzenie, film promocyjny prezentowany podczas eventu lub aftermovie. Zespół klubu ma doświadczenie w doborze optymalnych efektów świetlnych, instalacji, dekoracji florystycznych itp.  

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Wysokie i przestronne wnętrza Tamy pozwolą na zrealizowanie tu przedsięwzięć na dużą skalę. Klub sprawdzi się przy organizacji targów, sympozjów, uroczystych bankietów, a przede wszystkim wszelkich eventów, do których programów włączone są występy artystyczne. Znakomita lokalizacja klubu sprawia, że dotarcie do niego nie sprawi żadnego problemu również osobom, nie poruszającym się po Poznaniu na co dzień.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Dobra propozycja dla organizatorów konferencji i eventów, którzy poszukują nietuzinkowego miejsca w znakomitym punkcie miasta. Przestrzeń na 900 osób, a także dostęp do dodatkowych usług, które pomogą odpowiednio wypromować i przeprowadzić wydarzenie, to mocne atuty poznańskiego Klubu Tama.

Zdj. materiały prasowe obiektu; Jolanta Ambroziak (red.)