Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Tauron Kraków Arena

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków
http://www.tauronarenakrakow.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Tauron Kraków Arena

Kraków Arena będzie miała nową nazwę

Data aktualności: 08-08-2014

 • Kraków Arena będzie miała nową nazwę - Tauron Kraków Arena
  Agencja Rozwoju Miasta Krakowa zapowiada rozpoczęcie procedury wyłonienia sponsora tytularnego dla największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

  Właściciel Kraków Areny kończy właśnie prace nad przygotowaniem szczegółowych zasad udziału w konkursie, którego zwycięzca objąłby prawa do nazwy krakowskiej hali. Przedmiotem konkursu będzie prawo do nazwy (tzw. naming rights). Proces będzie polegać na udostępnieniu sponsorowi miejsca w nazwie największego krytego obiektu widowiskowo-sportowego w Polsce za ustaloną kwotę i na określony czas. Właściwą nazwę obiektu poznamy jesienią 2014 r.
   
  Jak podkreślają przedstawiciele krakowskiej Agencji Rozwoju Miasta, o wartości praw do nazwy decyduje kilka czynników, takich jak wizerunek obiektu, jego obecność w środkach masowego przekazu, potencjał miasta i regionu, w którym się on znajduje, wielkość oraz możliwości obiektu, a także ilość i rodzaj organizowanych w nim imprez. Zwycięzca konkursu poprzez zakup praw do Kraków Areny zyska na promocji swojej marki, którą zapewni obecność nazwy firmy przy organizowanych w obiekcie wydarzeniach.
   
  Najnowocześniejsza hala widowiskowa w Polsce
   
  Kraków Arena jest największym halowym obiektem widowiskowo-sportowym w Polsce, mogącym pomieścić maksymalnie 20 tys. osób. Wielofunkcyjny obiekt dysponuje 15 tysiącami miejsc siedzących na trybunach, a docelowo może się w nim znaleźć do 9 tys. miejsc stojących na płycie przed sceną. W hali mogą być organizowane widowiska i zawody sportowe w co najmniej 17 dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Obok sal konferencyjnych i komfortowych lóż, które znajdują się w prestiżowej Strefie VIP Kraków Areny, obiekt jest też przygotowany do organizacji dużych targów, imprez wystawienniczych i konferencji branżowych. Dodatkowym atutem hali jest ekran LED opasający jej elewację na długości 0,5 km.
   
  Od uruchomienia w maju 2014 r. w obiekcie odbyło się wiele atrakcyjnych wydarzeń, w tym m.in. koncert muzyki filmowej, mecze siatkarskie w ramach Ligi Światowej oraz mecz pokazowy koszykówki z udziałem Marcina Gortata. Kolejnymi eventami, które zaplanowano w Kraków Arenie, są: siatkarski Memoriał im. Huberta Wagnera i Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej oraz gale boksu i turnieje tenisowe. W obiekcie odbędą się również koncerty takich gwiazd jak Michael Bublé, Elton John, Slash, Bryan Adams, Ennio Morricone czy Katy Perry.