Organizatorzy zastanawiający się nad tym, gdzie na Mazowszu zorganizować konferencje, często w pierwszej kolejności przeglądają oferty hotelowe ze stolicy województwa. Jednak warto pomyśleć o poszerzeniu  rewiru poszukiwań i zdecydować się na oryginalniejsze rozwiązanie. Obierzmy kierunek: południowy zachód od Warszawy! Budy Michałowskie, a tam… wierzby, piękny ogród, stajnia. Witajcie w Wierzbowym Ranczu.

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie sale konferencyjneZnużeni monotonią standardowych pomieszczeń hotelowych pracownicy firm na pewno docenią wysiłek organizatorów, by kolejne konferencje, spotkania integracyjne bądź eventy przygotować w zupełnie odmiennych warunkach. Takich, które pobudzą kreatywność, zaintrygują, pozwolą na skupienie się na meritum, zainspirują do twórczej „burzy mózgów”, a po pracy – zachęcą do wspólnego odpoczynku. Pozostawmy na chwilę przeszklone hotele i zgiełk miasta. Zaledwie 35 km od Warszawy, pomiędzy Grodziskiem Mazowieckiem i Żyrardowem, z wygodnym dojazdem autostradą A2, znajduje się wieś Budy Michałowskie, a w niej niezwykły hotel, stworzony z pasją i rozmachem przez właścicieli – Wierzbowe Ranczo. Etymologia nazwy jest prosta – całą miejscowość porastają wierzby głowiaste, które dodają malowniczości okolicy. Ranczo – bo ma to być ośrodek, w którym goście mają poczuć bliskość z naturą, wrócić do pracy z nowymi siłami, zyskać tzw. drugi oddech wśród zieleni. Ekologia, zdrowie, radość i spokój, jaką potrafi dać uporządkowany rytm życia na wsi – to niewątpliwe walory Wierzbowego Rancza, które warto wykorzystać, planując wydarzenia firmowe na Mazowszu.

Sale konferencyjne wśród wierzb. Tradycja i nowoczesność

Wierzbowe Ranczo Budy Michałowskie sale konferencyjneNa terenie Wierzbowego Rancza znajdują się 2 sale konferencyjne. Pierwsza, Oranżeria, której aranżacja utrzymana jest w stylu rustykalnym, może pomieścić 170-200 osób w układzie teatralnym, 100 w szkolnym, a jeśli jesteśmy zainteresowani przygotowaniem bankietu zasiadanego – wygodnie ugościmy 130 osób. To przestronne i wysokie (7 m) pomieszczenie z dostępem do światła dziennego, z dominującą bielą i brązem, wyposażone jest w tablicę, flipchart, ekran, projektor multimedialny, TV z odtwarzaczem DVD, mikser audio wraz z mikrofonem bezprzewodowym oraz odpowiednie nagłośnienie. Druga z sal, Biesiadna, z wystrojem nawiązującym do staropolskiej chaty, pomieści 70 osób w układzie teatralnym, 40 w szkolnym, organizując bankiet zasiadany, możemy zaprosić 100 gości. Dominuje wystrój w stylu staropolskiej chaty, a samo pomieszczenie  wyposażone jest podobnie do Oranżerii, z dodatkiem podestu scenicznego. Obie sale konferencyjne są klimatyzowane, z opcją zaciemnienia, zatem idealne w miesiącach letnich, z dostępem do bezprzewodowego Internetu.

Wsi spokojna, wsi wesoła… O zapleczu hotelowym i atrakcjach Wierzbowego Rancza

Spokój ceniony jest zawsze, zwłaszcza podczas snu. Zajrzyjmy w głąb hotelu Wierzbowe Ranczo. Na parterze budynku znajdują się 3 pokoje 2-osobowe (w tym jeden apartament), na piętrze 7 pokoi: 4 2-osobowe oraz 3 pokoje 4-osobowe (z 2 łóżkami pojedynczymi i 1 podwójnym). Łącznie daje to możliwość zakwaterowania 30 osób (w opcji z dostawkami do niektórych pokoi) w 10 pokojach. Pomieszczenia utrzymane są w jasnej, przyjemnej dla oka kolorystyce z ciekawymi dodatkami dekoratorskimi. Do dyspozycji gości oddany jest parking na 30 aut.

„Wsi wesoła…” Jak najbardziej. Po imprezie integracyjnej bądź szkoleniu warto posilić się. Nie działa tu czynna codziennie kuchnia, ale dla grup zorganizowanych przygotowuje się indywidualne menu, dopasowane do potrzeb i życzeń gości. Właściciele postawili przede wszystkim na kuchnię zdrową, smaczną, opartą na produktach sezonowych. Gwarantuje to świeży smak i zaspokojenie gustu najbardziej wybrednych smakoszy. Warto, przy planowaniu w Ranczowym Ranczu imprez integracyjnych bądź innych wydarzeń firmowych, wykorzystać potencjał, jaki stwarza otoczenie hotelu. 8-hektarowe ranczo daje możliwość zorganizowania pikniku firmowego lub zjazdu tematycznego dla aż 500 osób. A to wszystko wśród starych wierzb, na terenie zielonym z własnym stawem, przestronnie i – po prostu – sielsko. Dla uatrakcyjnienia pobytu możliwe jest włączenie do programu nauki jazdy konnej, zajęć rekreacyjnych jak: warsztaty kulinarne związane z tradycjami kuchni polskiej, zajęć survivalowych, przejażdżek 4x4, grilla, a zimą – kuligów z ogniskiem i grzanym winem. Dodajmy do tego bliskie położenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, na którego terenie (oraz w bezpośredniej bliskości) znajdują się liczne zabytki i szlaki spacerowe, i plan spotkania firmowego powinien już przybierać bardzo interesujące zarysy. A jeśli szukamy inspiracji – zawsze można skontaktować się z pracownikami Wierzbowego Rancza, którym nie brak pomysłów i chęci dopięcia na ostatni guzik organizacji każdego przedsięwzięcia organizowanego w ich ośrodku.