Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zamek Kliczków

Kliczków 8, 59-724 Osiecznica
www.kliczkow.com.pl

Skontaktuj się z obiektem

Adam Różycki-dyrektor Justyna Ludwin/Rafał Matkowski-dział marketingu j/w +4871...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Zamek Kliczków

Nowa inwestycja - Folwark Książęcy

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowa inwestycja - Folwark Książęcy - Zamek Kliczków
  W województwie dolnośląskim, na terenie zabudowań folwarcznych wchodzących w skład zespołu pałacowo-ogrodowego neorenesansowego Zamku Kliczków powstaje stylowy hotel z zapleczem konferencyjnym.
   
   
   
   
   
   
   
  Jak zapewniają przedstawiciele Folwarku Książęcego, znajdujący się w dorzeczu rzeki Kwisy obiekt przyciągnie spragnionych kontaktu z naturą i odpoczynku od miasta. Hotel ma stać się miejscem na dłuższy lub weekendowy pobyt, spotkania towarzyskie, wycieczki edukacyjne, warsztaty, plenery, obozy jeździeckie czy wyjazdy integracyjne. Przy hotelu znajdzie się stadnina koni z ujeżdżalnią, która zaoferuje wiele atrakcji, od nauki jazdy poprzez konne przejażdżki po szlakach leśnych aż do wycieczek bryczką po okolicy. Na dziedzińcu głównym powstanie Hala Biesiadna oraz letnia kawiarenka z ogródkiem i parasolami. Obok centralnego budynku hotelu, goście będą mogli zobaczyć suszarnię owoców i lokalnych grzybów oraz oryginalny piec chlebowy. Wokół tych atrakcji powstaną zadaszone miejsca biesiadne, idealne na imprezy plenerowe połączone z poznawaniem tajników przygotowywania regionalnych specjałów. Planowane są także warsztaty ludowego rękodzieła artystycznego, na których będzie można własnoręcznie ulepić gliniany garnek albo miskę. 
   
  Pierwsi goście zakwaterują się w Folwarku Książęcym prawdopodobnie już we wrześniu 2012. To właśnie wtedy planowo ma się zakończyć adaptacja budynków. – Łącznie do dyspozycji gości oddanych będzie 90 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, wielofunkcyjna sala konferencyjna, stylowy pokój kominkowy – wymienia Joanna Matejewicz, dyrektor Zamku Kliczków. - Hotel będzie łączył zalety przytulnego, oddalonego od cywilizacji ośrodka wypoczynkowego z wysokimi standardami funkcjonalności i komfortu – dodaje. Na parterze obiektu znajdą się pokoje zaprojektowane z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie zabraknie też udogodnień dla matek z małymi dziećmi. Folwark wyjdzie z ofertą edukacyjną do szkół z warsztatami w ramach tzw. zielonych szkół czy też kolonii.