Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

10 największych obiektów konferencyjnych w województwie łódzkim

10 największych obiektów konferencyjnych w województwie łódzkim

22.04.2014

Województwo łódzkie - geograficznie w samym centrum Polski - jest coraz chętniej wybierane jako lokalizacja konferencji, kongresów i zjazdów. Infrastruktura hotelowa i zaplecze konferencyjne wciąż się rozbudowują i unowocześniają. W Łodzistolicy województwa, w 2013 roku odbyło się kilkaset spotkań biznesowych i konferencji, w których uczestniczyło ponad 52 tysiące osób. Anna Mokrosińska, kierownik Łódź Convention Bureau, potwierdza zainteresowanie przemysłu spotkań regionem: - Z naszej wiedzy wynika, że Łódź jest idealnym miejscem do organizacji spotkań dla dużych, ogólnopolskich firm, jak również sektora średnich i małych przedsiębiorstw, które mają oddziały rozsiane po całej Polsce, bo najłatwiej im spotkać się w centrum Polski.

Łódź kojarzona była dotychczas z branżą filmową i przemysłem, przede wszystkim włókienniczym – a ostatnio - również z szeroko pojętą modą, w związku z organizacją Fashion Week Poland. Coraz chętniej miasto odwiedzają także międzynarodowe gwiazdy muzyki pop, które ściągają na koncerty tysiące fanów z całej Polski.

W Łodzi i wojewódzwie znajduje się kilka dużych obiektów, w których można zorganizować konferencje dla ponad tysiąca osób. Również w mniejszych miejscowościach, takich jak Spała, Rawa Mazowiecka czy Pabianice z powodzeniem funkcjonują hotele przygotowane do obsługi dużych wydarzeń konferencyjnych, szkoleń i zjazdów.

Wszyscy, którzy rozważają organizację dużej konferencji lub kongresu w tym rejonie, powinni poznać 10 największych obiektów konferencyjnych w województwie łódzkim.
 

1. Atlas Arena Łódź

atlas arena łódź sale konferencyjne największe obiekty konferencyjne

Największy obiekt w województwie posiada 13400 miejsc - ponad 10 tysięcy na trybunach i ok. 3 tysięce na płycie. Oprócz tego w hali znajduje się zaplecze konferencyjne. Hala wyposażona jest w nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie oraz 4 nowoczesne ekrany multimedialne.
Zobacz wizytówkę obiektu.


2. Nowa Hala Expo Łódź

nowa hala expo łódź sale konferencyjne

Obiekt dysponuje 5700 mkw. powierzchni wystawienniczej, która może zostać podzielona na 4 odrębne hale lub tworzyć jedną, dużą powierzchnię, mieszczącą ponad 3000 osób w ustawieniu kinowym. Ponadto do dyspozycji organizatorów konferencji i eventów jest ponad 1000 mwk. powierzchni sal konferencyjnych.
Zobacz wizytówkę obiektu.


3. Hotel Ossa Congress & SPA, Rawa Mazowiecka

hotel ossa sale konferencyjne konferencje łódzkie rawa mazowiecka


Czterogwiazdkowy hotel, oddalony zaledwie 60 km od Warszawy i 70 km od Łodzi posiada bogate zaplecze konferencyjne. W największej sali Auditorium Maximum można zgromadzić 1600 osób na konferencji i ponad 1100 na bankiecie zasiadanym.
Zobacz wizytówkę obiektu.


4. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Spała, Spała

ośrodek przygotowań olimpijskich spała sale konferencyjne łódzkie
W obiekcie znajduje się 10 sal konferencyjnych o zróżnicowanej wielkości - od 60 do 460 miejsc w układzie kinowym oraz halę lekkoatletyczną mieszczącą 1400 osób.
Zobacz wizytówkę obiektu.

 

5. Teatr Wielki w Łodzi

teatr wielki w łodzi łódź sale konferencyjne największe obiekty konferencyjne

Drugi co do wielkości gmach teatralny w Polsce. Widownia po remoncie, który odbył się w 2003 roku, mieści 1070 osób. Do 2009 w teatrze odbywał się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.
Zobacz wizytówkę obiektu.


6. DoubleTree by Hilton Łódź

doubletree by hilton lodz sale konferencyjne łódź

W połączonej bezpośrednio z hotelem dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych znajdują się trzy hale kongresowo-wystawiennicze. Największa z nich mieści w ustawieniu kinowym 1020 osób.
Zobacz wizytówkę obiektu.


7. Hotel Andels Łódź

andels hotel łódź manufaktura sale konferencyjne

Wielokrotnie nagradzany za architekturę i jakoś usług czterogwiazdkowy hotel w centrum miasta, na terenie łódzkiej Manufaktury, posiada zaplecze konferencyjne składające się z 7 sal. Największa może zgromadzić ok. 1000 osób w ustawieniu kinowym i 800 osób - na zasiadanym bankiecie.
Zobacz wizytówkę obiektu.


8. Hala Expo Łódź

hala expo łódź stara hala sale konferencyjne łódź
Zwana "starą halą Expo" - to obiekt znajdujący się obok Politechniki Łódzkiej. Ma ponad 3000 mwk. powierzchni wystawienniczej, z czego ponad tysiąc metrów to okalająca halę antresola. Obiekt pomieści około 1000 osób w ustawieniu kinowym na parterze i ok. 500 osób na antresoli. 
Zobacz wizytówkę obiektu.


9. Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

filharmonia łódzka łódź sale konferencyjne

Jeden z najnowocześniejszych i najbardziej reprezentacyjnych budynków Łodzi, otwarty w 2004 roku. Sala koncertowa mieści 659 osób, a przestronne foyer doskonale sprawdzają się jako przestrzeń wystawiennicza podczas konferencji.
Zobacz wizytówkę obiektu.


10. Kino Bałtyk, Łódź

kino bałtyk łódź sale konferencyjne

Kino, którego historia sięga czasów przedwojennych, obecnie należące do sieci Helios. W obiekcie znajdują się 2 sale, z czego większa gromadzi 603 osoby.
Zobacz wizytówkę obiektu.

 

Wszystkie obiekty w województwie łódzkim znajdziesz dzięki naszej wyszukiwarce obiektów konferencyjnych.
 

Przeczytajcie też:

⇒  10 największych obiektów konferencyjnych na Pomorzu

  10 największych obiektów konferencyjnych w Małopolsce

  16 obiektów na integrację po konferencji - cała Polska

3 poziomy organizacji konferencji

Wszystkie wiadomości branżowe co tydzień na Twojej poczcie - zapisz się na newsletter.

Autor: Michał Stradomski
Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne