Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Aukcja publiczna spółki Centrum-Hotele z Łodzi


06.05.2010

30 kwietnia 2010 r. Ministerstwo Skarbu Państwa  zaprosiło  inwestorów zainteresowanych zakupem udziałów w spółce Centrum-Hotele Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi,  do uczestnictwa w aukcji publicznej. W aukcji będą mogli brać udział inwestorzy, którzy skierują do Ministerstwa Skarbu Państwa swoje zgłoszenie do dnia 11 czerwca br. Przeprowadzenie aukcji zaplanowane jest na 17 czerwca br. na godzinę 12.00.

W aukcji publicznej zaoferowany zostanie jednemu nabywcy pakiet 127.500 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego Spółki. Cena wywoławcza licytowanego pakietu udziałów została ustalona na poziomie 91.035.000 złotych, co w przeliczeniu oznacza, że jeden udział wyceniany jest na 714 złotych.

 

Spółka Centrum-Hotele jest właścicielem łódzkich hoteli „Centrum”, „Światowit”, „Savoy”, „Mazowiecki” i „Polonia Palast”. Główne przychody firmy pochodzą z typowej działalności hotelarskiej. Spółka współuczestniczy w organizacji i zapewnieniu bazy noclegowej i konferencyjnej dla sympozjów, kongresów, zjazdów, imprez firmowych dysponując niemal tysiącem miejsc noclegowych i dwudziestoma salami konferencyjnymi. To obecnie największa w Łodzi baza hotelowo – konferencyjna, stanowiąca niemal 1/3 miejsc noclegowych w kategoryzowanych obiektach w tym mieście.

 

Ze względu na bardzo zróżnicowaną strukturę posiadanej bazy hotelowej, klientami Spółki są zarówno goście biznesowi przyjeżdżający do Łodzi, jak i goście indywidualni.

Polska jest rynkiem bardzo atrakcyjnym dla turystów. Analitycy Instytutu Turystyki prognozują zwiększanie wizyt średnio o 4,5% rocznie, a do końca  2010 roku liczba odwiedzających Polskę powinna osiągnąć 19 milionów osób. Zainteresowanie Polską bardzo pozytywnie rzutuje na perspektywy branży hotelarskiej w nadchodzących latach. Ponadto wielki wpływ na rozwój branży i jej przychodów będzie miało przyznanie Polsce organizacji Euro 2012.

 

Według wstępnych szacunków do Polski w okresie mistrzostw przyjedzie około pół miliona zagranicznych kibiców. Polska baza hotelowa wciąż się rozwija, co czyni istniejące obiekty bardzo konkurencyjnymi. Przykładowo, w Czechach na 10 tysięcy mieszkańców przypada 220 miejsc hotelowych, a w Polsce jedynie 40.

Jeszcze skromniej niż średnia krajowa wypada w tym względzie województwo łódzkie, odczuwające olbrzymi deficyt miejsc hotelowych. Popyt w Łodzi i okolicy na usługi hotelowe będzie wciąż rósł, między innymi ze względu na centralne położenie miasta i bliską odległość rozbudowywanych autostrad A1 (Północ-Południe) i A2 (Wschód-Zachód) oraz rozwój portu lotniczego.

Zasady dotyczące uczestnictwa w aukcji sprzedaży udziałów Spółki dostępne są w ogłoszeniu prywatyzacyjnym, umieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa pod adresem:
http://www.msp.gov.pl/portal/pl/250/9883/Zaproszenie_do_wziecia_udzialu_w_aukcji_ogloszonej_publicznie_w_sprawie_nabycia_.html

 

 

Kontakt dla inwestorów:
Centrum Relacji Inwestorskich
Aleksandra Karpowicz, inwestor@msp.gov.pl, tel. (022) 695 90 01 lub 695 90 02
 

 

źródło: http://msp.gov.pl/ (PR) 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne