Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum hotelowo-konferencyjne powstanie na zamku w Gniewie


28.10.2010

W Gniewie, w jednym z największych zamków średniowiecznych w Polsce, w przeciągu kilku najbliższych lat powstanie luksusowy hotel wraz z potężnym centrum konferencyjnym.

 

 


Po długich pertraktacjach podpisana została umowa kupna sprzedaży pomiędzy Grupą Polmlek, a dotychczasowym zarządcą tej średniowiecznej budowli -  Gminą Gniew (woj. Pomorskie).

Nowy właściciel, posiadacz takich marek jak Warmia czy Maćkowy,  planuje zamek krzyżacki przeistoczyć w czterogwiazdkowe, luksusowe centrum hotelowo-konferencyjne rozpoznawalne w całej Europie.

Umowa, jaką podpisał inwestor wymusza na nim przeznaczenie na remonty i renowacje sumy 40 mln zł, jednak według prezesa firmy Polmlek, by osiągnąć zamierzony efekt w zamek trzeba zainwestować około 100 mln zł.

Sam hotel posiadać ma około 800 miejsc noclegowych. W pobliżu powstanie również centrum fitness, natomiast centrum kongresowe ma być jednym z nowocześniejszych w kraju.

W Polsce inne hotele, które otwarte zostały w zamkach to m.in. Hotel Zamek na Skale, Hotel Zamek Ryn, Hotel Zamek Królewski w Niepołomicach, czy Hotel Zamek w Bytowie.


źródło: na podstawie www.trojmiasto.gazeta.pl
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne