Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Które obiekty konferencyjne zadebiutują w 2023 roku?


Które obiekty konferencyjne zadebiutują w 2023 roku?

Które obiekty konferencyjne zadebiutują w 2023 roku?Na zdjęciu: Które obiekty konferencyjne zadebiutują w 2023 roku?

Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie, inflacja… 2022 rok nie oszczędzał, spowodował też przesunięcia w wielu projektach, także inwestycyjnych. Ile z zaplanowanych na 2023 r. obiektów konferencyjnych uda się ukończyć w terminie? Czas pokaże, my natomiast przedstawiamy poniżej kilka interesujących obiektów, które mają ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy.

Warszawa, Rybnik, Karpacz, Kraków... W wielu polskich miejscowościach na finiszu są budowy obiektów, które już niebawem będą otwarte ne konferencje i eventy. Wybraliśmy 7 miejsc, które będą miały szczególnie interesującą ofertę na spotkania biznesowe i eventy.

Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection w Warszawie

Pierwszy hotel tej marki w Polsce powstać ma w samym centrum stolicy, przy Krakowskim Przedmieściu. Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection zaoferuje 66 eleganckich pokoi, restaurację, strefę konferencyjną o powierzchni 400 m kw. oraz strefę relaksu. Otwarcie zaplanowane jest na początek roku.

Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection w Warszawie

Bel Mon Resort Lili Hotel

W 2023 r. w Rybniku ruszyć ma Bel Mon Resort, na który składają się: pięciogwiazdkowy Lili Hotel, Berry Spa i, działająca już, restauracja Mona. W ramach inwestycji odrestaurowano pocysterski XVIII-wieczny dwór. Obiekt oferować będzie 3 sale konferencyjne na spotkania dla maksymalnie 140 osób. Lili Hotel udostępni pokoje typu Junior i Deluxe oraz przestronne apartamenty. Swoje siły goście Bel Mon Resort zregenerują w Berry Spa z krytym basenem, jacuzzi, saunami i salą fitness oraz w Berry Bar z dwoma strefami: mokrą i suchą.

Bel Mon Resort Lili Hotel Rybnik

Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury

Pięciogwiazdkowy obiekt zaoferuje ponad 2000 m kw. powierzchni konferencyjnej, 238 pokoi oraz 2 restauracje. Na gości usytuowanego nad Jeziorem Drwęckim resortu czekać będzie również strefa Spa & wellness z 12 gabinetami, saunami i basenem. Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury ma zostać otwarty w 1. kwartale 2023 r.

Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury

Hotel Gołębiewski Pobierowo

Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, która wzbudza emocje na długo przed oddaniem do użytku. Hotel Gołębiewski Pobierowo, o monumentalnej bryle, liczącej 13 kondygnacji, pochwalić się będzie mógł imponującym zapleczem noclegowym 1200 pokoi. Nas, oczywiście, interesują również sale konferencyjne, a w planach jest centrum kongresowe z salą dla 4000 osób i mniejszymi przestrzeniami na spotkania. Kiedy odbędzie się otwarcie hotelu Gołębiewski Pobierowo? Opinii na ten temat nie brakuje, ale trzymamy kciuki za inaugurację jeszcze przed sezonem letnim.

Hotel Gołębiewski Pobierowo

Hotel Pieniny Grand

Na miejscu dawnego sanatorium Hutnik w Szczawnicy już wkrótce działać będzie czterogwiazdkowy Hotel Pieniny Grand. W obiekcie znajdzie się 119 pokoi. Organizatorzy spotkań skorzystają z 2 sal konferencyjnych, które pomieszczą kolejno 44 i 50 osób w układzie teatralnym. Po połączeniu uzyskamy przestrzeń odpowiednią na konferencje dla 100 osób. Ofertę uzupełni sala restauracyjna dla 250 gości. W hotelu Pieniny Grand działać będzie strefa spa o powierzchni 2000 m kw. Interesujące wnętrza i równie inspirujące widoki z okien na góry gwarantowane.

Hotel Pieniny Grand Szczawnica

Stradom House Autograph Collection Hotel

Stradom House Autograph Collection Hotel to czterogwiazdkowy obiekt, który powstaje Krakowie, w odrestaurowanej kamienicy na granicy Starego Miasta i Kazimierza. Hotel, którego otwarcie zaplanowane jest na 2. kwartał 2023 r., ma udostępnić 125 pokoi, w tym apartament typu penthouse, i 2 sale konferencyjne. W hotelu będą też działać 2 restauracje, kawiarnia i winiarnia oraz część rekreacyjna.

Stradom House Autograph Collection Hotel Krakow

Sanssouci Hotel Karpacz

Jesienią 2023 r. swoje podwoje otworzy Sanssouci Hotel Karpacz. Należący do marki MGallery obiekt powstaje na miejscu zabytkowego budynku dawnego hotelu Sanssouci, a projekt uwzględnia powiększenie go o nowo wybudowane skrzydło z tarasem widokowym i ogrodami. Sanssouci Hotel Karpacz na spotkania i szkolenia udostępni nowoczesną infrastrukturę konferencyjną. 109 apartamentów o powierzchni od 16 do 42 m kw. utrzymanych będzie w pięciogwiazdkowym standardzie. Do zaplanowanych udogodnień należą: basen wewnętrzny z jacuzzi i saunami, jacuzzi zewnętrzne i sala fitness. W obiekcie działać będą: restauracja à la carte i lobby bar.

Hotel Sanssouci Karpacz