Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna    /    Artykuły    /    Największe centra kongresowe w Polsce - zestawienie


Największe centra kongresowe w Polsce - zestawienie

Największe centra kongresowe w Polsce - zestawienie

Organizacja kongresu jest zawsze dużym przedsięwzięciem logistycznym, które jednak w dużym stopniu ułatwi dobór odpowiedniej lokalizacji. Największe centra kongresowe w Polsce pozwalają na pomieszczenie ponad 3000 osób, a poza dużymi halami czy aulami dysponują zazwyczaj dodatkowymi salami konferencyjnymi, strefami VIP czy dużym terenem zewnętrznym. Przygotowaliśmy zestawienie krajowych obiektów kongresowych, w których zorganizujecie wydarzenia na dużą skalę.

Zapotrzebowanie na profesjonalne centra kongresowe w Polsce nie maleje. Docenia się wpływ wydarzeń w nich organizowanych na rozwój gospodarczy i promocję miasta oraz województwa, a także inspirowanie lokalnej społeczności w wielu obszarach życia. Spotkania prowokują do zmian, a organizatorzy kongresów również muszą być na bieżąco z trendami w branży spotkań.

Choć w ostatnich latach doczekaliśmy się otwarcia kilku bardzo nowoczesnych obiektów, jak ICE Kraków Centrum Kongresowe czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, na mapie spotkań wciąż jeszcze są regiony, w których brakuje miejsc wyspecjalizowanych w organizacji dużych wydarzeń. Meeting plannerzy nie będą mieć raczej trudności ze znalezieniem odpowiedniego obiektu na południu Polski, ale od lat w branży mówi się o konieczności powstania profesjonalnego centrum kongresowego w Warszawie. Na razie pozostaje tylko czekanie na realizację tego pomysłu, a do organizacji konferencji, sympozjów i targów pozostają obiekty targowo-wystawiennicze.

Gdzie znajdziecie największe centra kongresowe w Polsce? Zapoznajcie się z naszymi zestawieniem.

Województwo dolnośląskie

Hala Ludowa - Hala Stulecia - Wrocławskie Centrum Kongresowe

Europejski Szczyt Regionów i Miast, Polska prezydencja w UE, Europejski Kongres Kultury, Wroclaw Global Forum - to tylko niektóre z dużych wydarzeń, które gościła Hala Stulecia. Na największy na Dolnym Śląsku kompleks składają się, poza Halą, m.in. Wrocławskie Centrum Kongresowe, Centrum Poznawcze Hali Stulecia i tereny zielone, które na evencie pomieszczą do 20 000 osób. Całkowita powierzchnia użytkowa Hali Stulecia wynosi 10 000 mkw., a podczas konferencji na amfiteatralnej widowni zasiąść może niemal 5500 uczestników. Równie imponujące są sale WCK: Audytorium oraz Sala Wielofunkcyjna - każda przeznaczona dla 1000 osób w układzie teatralnym. Zaplecze konferencyjne jest dużo bogatsze, a w wyniku obecnie przeprowadzanej inwestycji, niebawem powiększy się o nowe sale wystawienniczo-kongresowe.

Hala Ludowa Hala Stulecia Wrocławskie Centrum Kongresowe Wrocław sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Województwo kujawsko-pomorskie

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

Wielkość - 10 900 mkw., jak również wysokość ścian trzech hal - 15 m oraz niebanalny wygląd wnętrz z dominującym grafitowym wykończeniem, to wszystko wyróżnia Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze wśród krajowych centrów kongresowych. Kujawsko-pomorski obiekt jest chętnie wybierany na zjazdy i konferencje dla 3000 uczestników, ale to nie maksymalna pojemność hal. Po połączeniu pomieszczą ponad 9800 osób w układzie teatralnym. Z części wystawienniczej do strefy konferencyjnej, na którą składają się 4 sale, przejść można antresolą o długości 200 m. Sale konferencyjne dają możliwość zorganizowania wydarzeń dla 80-520 osób. Spotkania dla mniejszej liczby gości zaaranżować można w dwóch VIP Roomach. 

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze Bydgoszcz sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Województwo lubelskie

Targi Lublin

Choć nazwa podkreśla wystawienniczą funkcję obiektu, Targi Lublin sprawdzą się również doskonale jako centrum kongresowe bądź miejsce na event dla 5000 uczestników. Tyle osób pomieści jedna z dwóch dostępnych hal, o powierzchni 7200 mkw., podczas gdy druga (2800 mkw.) sprawdzi się przy konferencjach na 1500 osób w układzie teatralnym. Jeden z największych obiektów targowo-wystawienniczych we wschodniej Polsce ma 20-letnie doświadczenie w organizacji kongresów, wydarzeń sportowych, koncertów czy widowisk. 2 sale konferencyjne zarezerwować można na wydarzenia dla 150 osób każde, a ofertę uzupełnia zewnętrzny plac wystawienniczy o powierzchni 5000 mkw.

Targi Lublin sale konferencyjne największe centra kongresowe w polsce

Województwo łódzkie

Expo Łódź

Wielofunkcyjność to drugie imię Expo Łódź, które organizatorom spotkań oferuje 13 117 mkw. powierzchni eventowo-wystawienniczej. Halę o powierzchni 5700 mkw. zarezerwować można na kongresy z udziałem 4500 uczestników w układzie teatralnym. Dostępna przestrzeń jest wysoka - 10 m, pozbawiona wewnętrznych elementów konstrukcyjnych. Można ją podzielić na 4 mniejsze strefy, na kongresy dla 1100 osób każda. W obiekcie znajdują się również 4 sale konferencyjne, które połączone pomieszczą 500 gości sympozjum, oraz przestronna aula (400 mkw.).

EXPO Łódź sale konferencyjne centrum kongresowe Łódź

Województwo małopolskie

ICE Kraków Centrum Kongresowe

Jedno z najważniejszych centrów kongresowych w Małopolsce, zainaugurowało działalność w październiku 2014 r. W ciągu 5 lat umocniło swoją pozycję na rynku spotkań, stając się stałą lokalizacją wielu ważnych wydarzeń, jak: kongres Open Eyes Economy Summit, kongres gospodarczy Impact' czy New Frontiers in Interventional Cardiology. Przestrzenie Centrum Kongresowego ICE Kraków pomieszczą łącznie ponad 3000 osób. Sale: Audytoryjna, Teatralna i Kameralna sprawdzą się na konferencje dla kolejno: 1915, 600 i 400 osób, a do dyspozycji meeting plannerów oddany jest także zespół sal konferencyjnych dla maksymalnie 500 uczestników. Ofertę uzupełnia 3-kondygnacyjne przeszklone foyer z widokiem na Wawel oraz przestrzeń wystawiennicza o powierzchni 2650 mkw. 

ICE Kraków Centrum Kongresowe Kraków sale konferencyjne Największe centra kongresowe w Polsce

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków

Nowoczesne centrum kongresowe Expo Kraków, przygotowane na duże wydarzenia o znaczeniu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Hala Wisła (5000 mkw.) zapewni dogodne warunki do organizacji kongresu dla 4000 osób w układzie teatralnym, zaś Hala Dunaj (4000 mkw.) - dla 2900 gości w tym samym ustawieniu. Wewnątrz Hali Dunaj można wydzielić modułową salę konferencyjną lub skorzystać z zespołu przestrzeni udostępnionych na spotkania dla 120-600 osób. Dostępna powierzchnia wystawienniczo-konferencyjna pozwoli na przygotowanie w Expo Kraków kongresu dla nawet 6000 uczestników lub organizację kolacji dla 2000 osób, co czyni je jednym z największych obiektów tego typu w Krakowie.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Wystawiennicze EXPO Kraków sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Województwo mazowieckie

EXPO XXI

Otwarte w 2001 r. na warszawskiej Woli EXPO XXI udostępnia 15 000 mkw. powierzchni. Cztery hale pozwolą na organizację kongresów dla 3600-5000 uczestników w układzie teatralnym, a ofertę uzupełniają sale konferencyjne i pokoje spotkań na szkolenia i sympozja dla 120-600 osób oraz zebrania w gronie 10-35 uczestników. Bezkolumnowa powierzchnia, zintegrowany system nagłośnienia, możliwość dowolnej aranżacji w zależności od charakteru imprezy i bardzo dobra lokalizacja pozwalająca na sprawny dojazd do dworców kolejowych czy lotniska - to argumenty przemawiające za wyborem EXPO XXI na miejsce kongresu.

EXPO XXI Warszawa sale konferencyjne kongres

Global EXPO Warszawa

Najmłodszy ze stołecznych obiektów wystawienniczo-konferencyjnych powstał w wyniku rewitalizacji pofabrycznych terenów FSO na warszawskim Żeraniu. Global EXPO tworzą hala wystawiennicza (12 500 mkw.) z możliwością podziału na dwie mniejsze, przestronne foyer, modułowa sala eventowa (12 000 mkw.), 6 sal konferencyjnych (38-223 mkw.), restauracja dla 350 gości, zaplecze techniczne oraz garderoby dla artystów. Jeśli szukasz obiektu na kongres w Warszawie dla nawet 12 000 uczestników - już go znalazłeś.

Global Expo Warszawa sale konferencyjne centrum kongresowe w Warszawie

Ptak Warsaw Expo

Mazowiecką trójkę zamyka Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To jeden z największych obiektów tego typu w Polsce, który dysponuje 143 000 mkw. w 6 halach. Pawilony o powierzchni od 19 000 mkw. do niespełna 26 000 mkw. podzielić można na mniejsze moduły, co umożliwia poprowadzenie kilku imprez jednocześnie. Pilnie potrzebne centrum kongresowe dla 5000 uczestników? Dokładnie tyle w ustawieniu teatralnym pomieści każda z hal. W Ptak Warsaw Expo znajdziecie także przeszklone sale konferencyjne przeznaczone do bardziej kameralnych spotkań. W planach jest dalsza rozbudowa obiektu.

Ptak Warsaw Expo Warszawa sale konferencyjne największe centrum kongresowe

Województwo pomorskie

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

Położone przy "bursztynowym" stadionie Energa Gdańsk Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO udostępnia 3 hale wystawiennicze o powierzchni 4 000 mkw. każda oraz centrum konferencyjne z salami dla maksymalnie 1058 osób. Hale wyposażone są w mobilne ściany działowe, co umożliwia organizację różnorodnych wydarzeń w tym samym czasie. Połączone pomieszczą do 10 000 osób w ustawieniu teatralnym. Z hal przejść można zarówno do sal konferencyjnych, jak i restauracji. Poszukujący ekskluzywnej przestrzeni VIP wynająć mogą 6 pokoi o wysokim standardzie.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO Gdańsk sale konferencyjne Największe centra kongresowe w Polsce

Województwo śląskie

Expo Silesia

5000 uczestników kongresu pomieści Expo Silesia. Klimatyzowana hala o powierzchni 13 500 mkw. wykorzystywana jest na targi i bankiety oraz jako centrum kongresowe dla 5000 osób. Pawilon wystawienniczy połączony jest z częścią konferencyjną, w której znajdują się przestrzenie mieszczące od 55 do 300 uczestników. Expo Silesia dysponuje również zewnętrznym terenem wystawienniczym o powierzchni 20 000 mkw.

Expo Silesia Sosnowiec sale konferencyjne największa centra kongresowe w Polsce

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek

Największe centrum kongresowe w Polsce dysponuje 38 000 mkw., na których rozlokowanych jest 35 sal konferencyjnych. Wizytówką Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach jest sala wielofunkcyjna przeznaczona do organizacji wydarzeń dla 8000 osób w układzie teatralnym lub 12 000 gości bankietu zasiadanego. Dostępne przestrzenie dopasować można do charakteru planowanego spotkania oraz oczekiwanej liczby gości. Sale konferencyjne, balowe, wielofunkcyjne, podobnie jak i audytorium oraz przestronne antresola (958 mkw.) i hol - to oryginalnie zaprojektowane i nowocześnie zaprojektowane przestrzenie, chętnie wybierane przez organizatorów spotkań. Nie zaskakuje zatem, że w MCK Katowice zorganizowana została Konferencja COP24, w której uczestniczyło 20 000 osób z 200 krajów członkowskich ONZ. Centrum kongresowe połączone jest przejściem podziemnym z Halą Widowiskowo-Sportową Spodek, co daje możliwość jednoczesnego wykorzystania potencjału eventowego obu obiektów.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Katowice sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Myślisz: Katowice, mówisz: Spodek. Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów widowiskowo-konferencyjnych w stolicy Górnego Śląska działa od 1971 r. Widownia w Hali Głównej pomieści niemal 8000 osób, a wydarzenia, podczas których scena umieszczona jest na środku płyty i zostają wykorzystane wszystkie sektory, zgromadzić mogą ponad 11 000 uczestników. Sale w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek pozwalają na wydzielenie stref VIP. Spodek sprawdzi się również w roli centrum kongresowego. Właśnie w nim odbyły się: Europejski Kongres Gospodarczy, European Start'up Days czy finały Intel Extreme Masters.

Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek Katowice sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Województwo świętokrzyskie

Centrum Kongresowe Targi Kielce

W Centrum Kongresowym Targi Kielce poczujecie, czym jest przestronność... i wysokość. Największa z 7 hal wystawienniczych pomieści 4500 osób w ustawieniu teatralnym. Pozostałe przestrzenie tworzące centrum kongresowe nadadzą się na wydarzenia dla 2870-3620 uczestników w tym samym układzie. Jeśli poszukujecie oryginalnego miejsca na konferencję w Świętokrzyskiem, zainteresujcie się też salami zlokalizowanymi w 57-metrowej wieży - nietuzinkowy widok zapewniony! Centrum Kongresowe Targi Kielce ma łącznie w ofercie 19 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych, w tym dużą przestrzenią kongresowo-bankietową dla 850 gości.

Centrum Kongresowe Targi Kielce sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Województwo warmińsko-mazurskie

Expo Mazury S.A.

Nowoczesne, wielofunkcyjne i przestronne. Takie jest Centrum Kongresowe i Wystawiennicze Expo Mazury S.A. usytuowane w Ostródzie. Organizatorzy wydarzeń będą mieli, w czym wybierać. 6 hal o powierzchni od 1995 mkw. do 19 264 mkw. wyposażonych zostało w profesjonalny system audio, nowoczesne urządzenia multimedialne i oświetleniowe. Masz w planach naprawdę duży kongres na Mazurach? W obiekcie zorganizujesz wydarzenie dla nawet 20 000 osób w jednej przestrzeni. Warto wspomnieć też o wysokości, w dwóch halach przekracza ona 15 m! Expo Mazury udostępnia także sale konferencyjne o łącznej powierzchni 2000 mkw. oraz stefę VIP.

Expo Mazury Ostróda sale konferencyjne największe centra kongresowe w Polsce

Województwo wielkopolskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Największe w Wielkopolsce centrum kongresowe, wystawiennicze i widowiskowe, pochwalić się może zróżnicowaną ofertą dla organizatorów zainteresowanych zarówno realizacją wydarzenia dla niemal 20 000, jak i spotkań biznesowych dla kilkunastu osób. Trzy kondygnacje Poznań Congress Center przeznaczone są na organizację kongresów dla 2400-4290 uczestników, a połączenie obiektu wraz z kompleksem 4 pawilonów wystawienniczych znacznie powiększa możliwości eventowe centrum kongresowego. Warto wspomnieć o jego sercu - Sali Ziemi, w której przygotuje się zarówno sesję plenarną, koncert, jak i kongres dla 2000 osób. Międzynarodowe Targi Poznańskie to też kilkanaście pawilonów, kilkadziesiąt sal konferencyjnych, rozbudowane zaplecze restauracyjne i cateringowe, a to wszystko w bardzo dobrej lokalizacji.

Międzynarodowe Targi Poznańskie Poznań Congress Center Poznań sale konferencyjne największe centra kongresowe

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka

Redaktor naczelna serwisu Konferencje.pl. Od 2016 r. nadzoruje proces tworzenia i publikacji treści, opracowuje strategię redakcyjną, dba o jakość i… Czytaj więcej