Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Nowe trendy w hotelarstwie Hotel na drzewie


09.07.2010

W ostatnim czasie rynek jest zasypywany nowymi, oryginalnymi projektami hoteli. Po Hotelach Inteligentynych i Suitehotelach wydawałoby się, że nic już bardziej oryginalnego powstać nie może. Okazuje się jednak, że to dopiero początek...

 

 

W niewielkiej wiosce na północy Szwecji planowane jest otwarcie hotelu, o którym nikomu się wcześniej nawet nie śniło. Domki na drzewie z loftami stać się mają światowej klasy miejscem wypoczynku dla turystów, którzy cenią sobie nowe doznania.

Hotel na drzewie, położony w Harads, około 60 km na południe od Koła Podbiegunowego, składać się będzie z czterech osobnych konstrukcji (pokoi): Cabin, Blue Cone, Nest i Mirrorcube.

Otwarcie hotelu nastąpi 17 lipca.

Dwie dodatkowe konstrukcje: UFO i Room with the view -  mają powstać w październiku.

Celem pomysłodawców hotelu jest stworzenie 24 pokoi zaprojektowanych przez 24 architektów w ciągu pięciu lat.

Sześć pierwszych pokoi stworzyło pięciu różnych specjalistów. Mirrorcube, który ma cztery metry wysokości i cztery metry szerokości zwraca szczególną uwagę, jako, że zamontowany jest na pojedynczym drzewie.

Projekt jest absolutnie wyjątkowy i na całym świecie nie znajdzie się podobnego hotelu.

Mirrorcube odbija otoczenie – drzewa, ptaki, chmury, słońce, dlatego też jest prawie niewidoczny w lesie, jednak szyba została zaprojektowana w taki sposób, aby ptaki mogły ją zobaczyć. Jest to jeden z kroków, jakie podjęto by zminimalizować wpływ Hotelu na drzewie na przyrodę.  Las nie powinien ucierpieć na projekcie. Właściciele zdecydowali m.in. nie używać popularnych w tamtych stronach skuterów safari.

Okazuje się, że wizja hotelu na drzewie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Żyjąc w zgodzie z przyrodą można zobaczyć łosia, renifera a nawet niedźwiedzia.
Zapytania dotyczące rezerwacji przychodzą nie tylko z Europy, ale również z odległych zakątków jak Australia i Nowa Zelandia.

To co w opinii założycieli przyciąga gości to nie tylko sam hotel na drzewie, ale bliskość Koła Podbiegunowego i związane z tym atrakcje jak np. zorza polarna.

Motto hotelu brzmi: Na drzewie czuj się swobodnie (Feel free in a tree). Za ową swobodę zapłacić trzeba 4200 szwedzkich koron za dwoje gości w Mirrorcube, w którym mogą mieszkać nawet 4 osoby. 


Film przedstawiający ten niezwykły projekt można znaleźć tutaj.


źródło: na podstawie www.reuters.com
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne