Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Odpowiedzialność społeczna w branży turystycznej - Carlson liderem


11.06.2010

Firmy turystyczne, sieci hotelarskie, jak również poszczególne hotele, coraz większą wagę przywiązują do etycznych działań prospołecznych i proekologicznych.

 

 

 

Przykładem na rynku polskim może być Radisson BLU Warszawa, który w trosce o ekologię organizuje eventy, podczas których znacznie ograniczona jest emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Ogólnoświatową nagrodę za działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu otrzymała firma Carlson, której nie są obojętne losy dzieci. Carlson wspiera program mający na celu ochronę dzieci przed treściami seksualnymi, serwowanymi przez media.

Carslon wyróżnienie otrzymał za wspieranie wysiłków światowej organizacji, mającej za zadanie eliminację seksualnego wykorzystania dzieci.

W 2004 roku, Carlson był pierwszą amerykańską firmą w branży turystycznej, która podpisała kodeks postępowania, zobowiązujący przedsiębiorstwa do opracowania polityki w zakresie etyki ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce.

Inicjatywa finansowana przez UNICEF i wspierana przez UNWTO i ECPAT (End Child Prostitution, Child Pornography and the Trafficking of Children for Sexual Purposes) napędzana jest przez świadomą i odpowiedzialną turystykę.

Według Huberta Joly, prezesa i CEO firmy Carlson, zaangażowanie w ochronę dzieci wynika z polityki firmy. Na początku tego roku 2010 Joly podpisał specjalną umowę z ONZ. Umowa zachęca przedsiębiorstwa na całym świecie do prowadzenia społecznie odpowiedzialnej polityki, wspierającej 10 zasad w dziedzinie praw człowieka, prawa pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. 

W ocenie jury konkursy Carlson jest książkowym przykładem firmy, która realizuje przemyślane strategie społeczne, dotykając tak ważnego problemu, jakim jest wykorzystywanie dzieci,  który niestety często postrzegany jako tabu.


źródło: na podstawie www.carlson.com
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne