Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Rynek hotelarski osłabiony


10.06.2010

Rok 2009 przebiegł pod znakiem kryzysu. Rok 2010 to okres klęsk i katastrof. Niektórzy zaczynają już zastanawiać się co przyniesie rok 2011. Złośliwi kolejną klęskę przewidują na 2012 – rok, w którym Polska jest gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. 

 

 

Po katastrofie samolotu prezydenckiego, żałobie narodowej, wstrzymaniu ruchu powietrznego z powodu unoszącego się nad Europą wulkanicznego pyłu, stwarzającego zagrożenie dla samolotów, problemach na kolei, Polskę nawiedziła powódź. Pod wodą znajduje się 10 województw w tym małopolskie, świętokrzyskie, śląskie i  mazowieckie - które ucierpiały najbardziej.

Wielka woda jest bezpośrednią przyczyną odwoływania licznych konferencji, spotkań i różnego rodzaju eventów.

Z problemami boryka się również Zatoka Meksykańska, gdzie ropa wciąż rozprzestrzenia się wyciekając z platformy wiertniczej. Walka o zatamowanie wycieku trwa już półtora miesiąca. Konsekwencje tej katastrofy będą ogromne dla ekologii i wielu gałęzi rynku.

Nie bez znaczenia pozostaje ten fakt również dla rynku spotkań. Według firmy marketingowej The Knowland Group wyciek ropy w zatoce ma znaczący wpływ na ograniczenie ilości eventów.


Na dzień 18 maja 42% z 50 hoteli umiejscowionych w okolicach zatoki, zanotowało anulowanie rezerwacji grupowych. Dwa tygodnie wcześniej procent anulacji wynosił 7.

64% hoteli biorących udział w badaniu przyznało, że liczba rezerwacji wciąż maleje.

Jedyne ożywienie wynika z faktu, że do skażonego obszaru zjeżdżają przedstawiciele mediów, działacze grup przyrodniczych oraz reprezentanci firm paliwowych.

Na chwilę obecną wygląda na to, że wyciek ropy wpłynie na rezerwacje na kolejne 6 miesięcy, co daje hotelarzom czas by przemyśleć alternatywne możliwości utrzymania biznesu.
Jeżeli nie uda się w najbliższym czasie opanować wycieku, hotelarze z Zatoki Meksykańskiej powinni rozważyć nowe sposoby zwiększenia sprzedaży i utrzymania przychodu.

Około 56% badanych hoteli za spadek rezerwacji w tym rejonie oskarża szum medialny.

Analogiczna sytuacja miała niedawno miejsce w Polsce w Kazimierzu Dolnym, gdzie hotelarze zarzucają burmistrzowi miasta zahamowanie ruchu turystycznego. Burmistrz Kazimierza Dolnego – Grzegorz Dunia, przestrzegł turystów przed przyjazdem do miasta.  Bezpośrednim efektem jego słów była rezygnacja z rezerwacji wcześniej zaplanowanych przyjazdów, mimo że według kazimierskich hotelarzy ich obiekty w większości położone są w bezpiecznych miejscach, które nie są zagrożone zalaniem.

 


źródło: na podstawie
www.meetingsnet.com
www.mmpulawy.pl
www.powodz.ngo.pl
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne