Na to otwarcie trzeba było poczekać, ale widać już, że było warto. Do działającej już części Arche Hotel Poloneza w czerwcu oficjalnie dołączyła nowa. Znajdziemy w niej nowoczesne sale konferencyjne, duże patio na eventy w plenerze, a także pokoje i apartamenty o oryginalnym designie. A to dopiero początek.

Pandemia COVID-19 poprzesuwała dużo wydarzeń w grafiku wielu z nas. Podobnie rzecz się miała z otwarciami hoteli. Tym bardziej się cieszymy, mogąc odwiedzić nowe obiekty, które pojawiły się w ostatnim czasie na krajowej mapie MICE. Jednym z nich jest Arche Hotel Poloneza, który znacznie wzmocnił swój potencjał konferencyjny oraz rozbudował bazę noclegową. Mieliśmy okazję przyjrzeć się wnętrzom oraz ofercie.

Lokalizacja: hotel biznesowy blisko lotniska

Dojazd do Arche Hotel Poloneza z centrum miasta powinien zająć około 15-20 min. Jeszcze bliżej jest do lotniska im. F. Chopina - hotel dzielą od niego tylko 3 km, co sprawia, że dojazd na i z konferencji dla podróżujących samolotem będzie bardzo dogodny. Kilka minut spacerem zajmie nam droga do najbliższego przystanku autobusowego.

Wygląd: minimalizm z zewnątrz, oryginalny design wewnątrz

Nowa część Arche Hotel Poloneza utrzymana jest w podobnym stylu co już działający obiekt. Postawiono na proste formy, biel z ciemniejszymi wstawkami. Żywe kolory i niebanalne rozwiązania znajdziemy we wnętrzach obiektu. Teren wokół budynków jest zadbany, a między nimi rozpościera się wewnętrzne patio. Na parterze hotelu znajduje się przestronne lobby z barwną recepcją, ręcznie robionymi abażurami i ozdobami przy suficie, które wyglądają oryginalnie i ciekawie. Na tej samej kondygnacji rozlokowane są sale konferencyjne, restauracja i sala śniadaniowa. Dzięki licznym przeszkleniom przestrzeń jest dobrze doświetlona.

Arche Hotel Poloneza Warszawa lobby

Sale konferencyjne: komfortowa przestrzeń na duże i kameralne wydarzenia

Organizatorzy konferencji w Warszawie w Arche Hotel Poloneza będą mieli pole do popisu. Dotychczasowe kameralne zaplecze - 3 sale w pierwszym budynku hotelu - powiększyło się o kolejnych 10 przestrzeni. Wszystkie znajdują się na parterze budynku głównego, a większość z nich daje możliwość łączenia w dogodne konfiguracje. W ten sposób sale noszące nazwy innych obiektów sieci Arche (Cukrownia Żnin, Dwór Uphagena, Folwark Łochów), o powierzchni od 84 m kw. do 94 m kw., po połączeniu tworzą salę na konferencje dla 260 osób w układzie teatralnym.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Warto dodać, że obok wspomnianej przestrzeni znajduje się restauracja, co daje możliwość dodatkowego powiększenia przestrzeni i wydzielenia w niej strefy cateringowej. Stąd przejść można do foyer przed salami, a dalej - na taras z patio, na którym na gości czekać mogą atrakcje, np. koncert na scenie. Można tu zaplanować car show, a w razie kapryśnej aury - rozstawić namiot.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Drugi moduł tworzą samodzielne sale: Tobaco (44 m kw.), Zamek Janów Podlaski (123 m kw.) oraz Koszary (53 m kw.). Sale szkoleniowe w trzeciej części centrum konferencyjnego (od 50 m kw. do 84 m kw.) również można połączyć, uzyskując 269 m kw. na konferencje i eventy.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego oraz wi-fi. Zadbano o profesjonalne wyposażenie: wbudowane ekrany, rzutniki, nowoczesny system nagłośnienia, TV (86"), przyłącza siłowe i odpowiednie mocowania w suficie. Obok centrum konferencyjnego znajduje się szatnia. Rozplanowanie przestrzeni zapewnia prywatność uczestnikom eventów oraz pozwala na oddzielenie gości hotelowych od konferencyjnych.

Pokoje:

Nowa część Arche Hotel Poloneza obejmuje 239 klimatyzowanych pokoi na wynajem krótko- i długoterminowy. Aż 213 z nich wyposażonych jest w aneks kuchenny z lodówką i płytą grzewczą. Na uwagę zasługuje wystrój. Wiele z pięknych dodatków i dekoracji wykonali pracownicy Fundacji Leny Grochowskiej. Wzrok przyciągają malunki na hotelowych korytarzach, wyszywane numery pokoi, obrazy, ceramika i ceramiczne kafelki w łazienkach. To wszystko wpływa na wyjątkowość tych wnętrz, jak również na fakt, że nie ma dwóch takich samych pokoi.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Restauracje i bary:

Mocną stroną hotelu jest kuchnia. Firmowe lunche, pokonferencyjne kolacje czy biznesowe spotkania odbyć można w restauracji a la carte Optymistyczna, która specjalizuje się w daniach kuchni polskiej i międzynarodowej. Restauracja pomieści do 50 osób. Jej sercem jest bar z ręcznie wykładanymi kafelkami, przy którym goście będą mogli zamówić przekąski i dobre gatunkowo alkohole. W położonej w głębi budynku sali śniadaniowej zasiądzie natomiast do 120 osób.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Hotel biznesowy z misją

Arche Hotel Poloneza jest nie tylko nowoczesnym obiektem hotelowym i konferencyjnym. Jak i w pozostałych hotelach grupy Arche, przywiązuje się tu wagę do biznesu odpowiedzialnego społecznie. W Arche Hotel Poloneza swoją siedzibę ma warszawski oddział Fundacji Leny Grochowskiej, której pracownicy są autorami prac, które można podziwiać w hotelu. W planach jest również rozwinięcie działalności Fundacji:

"Już niebawem w naszym hotelu będziemy organizować warsztaty integracyjne dla firm, podczas których będzie można samemu wykonać kubek czy namalować obraz. Wszystko pod okiem pracowników Fundacji Leny Grochowskiej. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to niesamowite oczyszczenie dla umysłu i fantastyczna integracja, w której sam brałem udział i mogę polecić” - mówi Rafał Warda, dyrektor zarządzający siecią hoteli Arche.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Arche Hotel Poloneza to hotel biznesowy, który przekracza klasyczne ramy. Od przemyślanego układu sal konferencyjnych, poprzez wyrazisty design, aż po połączenie z działalności z CSR. Lokalizacja w pobliżu lotniska będzie dużym udogodnieniem dla uczestników konferencji z innych miast i krajów.

Opinia platformy Konferencje.pl

Arche Hotel Poloneza jest obiektem o dużym potencjalem konferencyjnym i eventowym. Organizatorzy, którzy poszukują wielofunkcyjnej, elastycznej przestrzeni na wydarzenia dla niemal 300 osób, znajdą ją właśnie w ursynowskim trzygwiazdkowcu. Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z zielonego dziedzińca oraz oferty warsztatów dla firm.