Ponad 140 tysięcy osób wpatrywało się w jedyny oświetlony fragment sceny, na którym pojawił się bohater wieczoru – Jean-Michelle Jarre, geniusz muzyki elektronicznej – i rozpoczął występ, który przejdzie do historii. Koncert Przestrzeń Wolności 2005, który upamiętnił 25. rocznicę Sierpnia '80 oraz powstania Solidarności, był zarazem próbą możliwości nowej przestrzeni eventowej – Centrum Stocznia Gdańska. Od słynnego widowiska minęło 16 lat, a obiekt wciąż przyciąga organizatorów wydarzeń. Konferencja, koncert czy plener zdjęciowy. Cokolwiek wymyślisz, w Centrum wypadnie spektakularnie!

Są obiekty, które wymagają dużej dozy fantazji i dodatkowego doposażenia, aby osiągnąć pożądany w branży efekt „wow”. Są też takie miejsca, które od progu prowokują do działania i pobudzają kreatywność twórcy eventów. Takim obiektem jest Centrum Stocznia Gdańska, miejsce-kameleon, dopasowujące się do oczekiwań klientów. Na rynku działa nieprzerwanie od 16 lat, podczas których zrealizowano 700 imprez dla ponad miliona gości.  

Centrum Stocznia Gdańska – przestrzenie z wizją

Nazwać je industrialnym obiektem eventowym, to za mało. Centrum Stocznia Gdańska jest miejscem, w którego rewitalizację włożono dużo energii i serca. Przyniosło to rezultaty w postaci wyjątkowej przestrzeni na bankiety, imprezy plenerowe, kongresy i konferencje w samym sercu Gdańska. Przeprowadzono zmiany na dużą skalę. Wyburzono mury, usunięto stalowe konstrukcje, osadzono zabytkowe kolejowe wrota, a podczas prac pod żelbetową posadzką ukazała się piękna brukowana ulica oraz tory, u końca których zbudowano imponującą scenę. Wszystko po to, by wydobyć w pełni niezwykłość i różnorodność tego miejsca, które będą inspiracją dla poszukujących nieoczywistych obiektów na wydarzenia.

Lokalizacja nie jest tu bez znaczenia. Usytuowanie na terenie Stoczni Gdańskiej dodaje wydarzeniom tu organizowanym szczególnego klimatu, zaś bliskość zabytkowego Starego Miasta i Placu Solidarności pozwoli uczestnikom eventu na szybki dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Do dyspozycji poruszających się własnym środkiem lokomocji oddano też 150 stanowisk parkingowych.

Różnorodna i bogata oferta na każdym etapie realizacji

Niech Cię nie tremuje rozmach widowiska Jeana-Michela Jarre'a. Powierzchnie, jakimi dysponuje Centrum Stocznia Gdańska, są wielofunkcyjne i ustawne, dlatego bez trudu wybierzesz najlepszą przestrzeń dla swojego eventu. Wybierzmy się zatem w wirtualną wizytę po Centrum, a zacznijmy od Sali Konferencyjnej. Na 290 mkw. przygotujesz szkolenia lub sympozjum dla 250 osób w układzie teatralnym. Myślisz o ascetycznym wnętrzu, w którym uczestnicy warsztatów będą mieli dogodne warunki do pracy i skupienia? A może zechcesz zawiesić zasłony oraz ustawić stoliki bankietowe, które połączone z industrialnymi lampami, nastrojowym światłem i dekoracjami stworzą odpowiednią oprawę dla jubileuszu firmy? Podobnie jak we wszystkich pomieszczeniach Centrum, poczujecie przestrzeń dzięki wysokim na 10 m ścianom.

Tego wnętrza Wasi goście na pewno nie zapomną. Ściany z czerwonej cegły, kolumny z betonu, odsłonięty sufit, proste „fabryczne” lampy zestawione z ozdobnymi żyrandolami, a do tego wielka zawieszona suwnica oraz meble i bar jak z jadłodajni Stoczni Gdańskiej. Z tego nietuzinkowego połączenia wyłania się zaskakująco harmonijne wnętrze, w którym chętnie organizowane są toasty, koncerty unplugged, kameralne imprezy. Sala Klubowa (400 mkw.) – C.LUB Stocznia, bo o niej jest mowa, podczas koktajlu pomieści 400 gości. Warto dodać, że prowadzą do niej zabytkowe stoczniowe wrota.

Czas na serce Centrum Stocznia Gdańska, Salę Koncertową, której niebagatelna powierzchnia (1420 mkw.) pozwoli na zorganizowanie eventu dla nawet 1500 osób! Zaproś tu swoich gości na targi, pokaz mody, konferencję lub... walki ekstremalne K1 i MMA. Nazwa obliguje: sala doskonale sprawdza się na koncerty. Dobra akustyka i profesjonalna scena o wymiarach 12 m x 9 m, a także samodzielne gniazda do podłączenia aparatury nagłośnieniowej i oświetleniowej pozwolą zrealizować event na wysokim poziomie. Strefę VIP zaaranżujesz na przestronnej antresoli. Przy obsłudze dużych imprez przydatne jest wyposażenie sali w dwa niezależne bary, natomiast organizatorzy bądź artyści uświetniający wieczór swym występem skorzystają z 4 dostępnych garderób oraz VIP roomu. Część kulinarną przygotować można w samej sali lub w znajdującej się bezpośrednio przed nią Sali Klubowej, która przejmie w czasie eventu funkcję wygodnego foyer.

Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane, z dostępem do WiFi, wyposażone w ekrany, projektory multimedialne, TV DVD, nagłośnienie, mównice i flipcharty. W Sali Koncertowej możliwe jest dodatkowo podwieszenie konstrukcji scenicznych i ciężkich elementów scenografii. A to wciąż nie koniec propozycji na wykorzystanie w pełni potencjału Centrum Stocznia Gdańska.  

Z eventem w plener. Postindustrialna przestrzeń Centrum Stocznia Gdańska

Nie samymi salami oferta Centrum stoi. W pobliżu głównego budynku do dyspozycji organizatorów oddano 4,5 ha poprzemysłowej przestrzeni, którą wykorzystać można na imprezy masowe typu open air oraz pikniki i imprezy familijne. To właśnie tu odbył się słynny występ Jeana-Michella Jarre'a, który podziwiało ponad 140 tysięcy osób. Teren plenerowy jest w pełni przystosowany do przyjęcia tak dużej liczby odwiedzających. Zapewnione jest zaplecze sanitarne, cateringowe, ustawienie trybun w dowolnej konfiguracji.  

Jeśli obawiasz się logistyki przedsięwzięcia, zgłoś swoje pytania zespołowi Centrum. Pomoże on m.in. w wyborze i realizacji obsługi cateringowej, technicznej, optymalnego wyposażenia oraz w nawiązaniu kontaktu z dowolnymi artystami polskiej i zagranicznej sceny. Będziesz współpracować z ludźmi o bogatym doświadczeniu w realizacji eventów. Centrum Stocznia Gdańska gościło m.in. 4 spotkania ministerialne w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie UE 2011, posiada też liczne referencje (w tym MSZ) oraz uznanie touroperatorów i firm incomingowych. Warto też zauważyć, że wyróżnione zostało tytułem "Best of Gdansk".

Możesz być pewien, że organizując wydarzenie w Centrum Stocznia Gdańska, stawiasz na sprawdzony obiekt z doświadczonym personelem i elastyczną ofertą, która nie ograniczy Twojej wizji, lecz wzbogaci ją o kolejne pomysły.