W lipcu br. do użytku oddany został nowy budynek "Osada", będący częścią trzygwiazdkowego kompleksu Hotel Dworek Wapionka, usytuowanego w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. W wyniku rozbudowy oferta trzygwiazdkowca powiększyła się o dodatkowych 11 pokoi, zapewniając możliwość zakwaterowania  łącznie do 80 gości. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, z widokiem na lasy lub jezioro oraz z zapewnionymi wszystkimi udogodnieniami dla standardu 3 gwiazdek. Wnętrza są komfortowe i przytulne, przy ich urządzaniu wykorzystano drewniane meble, a wystrój ocieplają tekstylia oraz naturalne barwy.  

W nowym budynku znalazło się również miejsce na strefę Wellness. Goście Hotelu Dworek Wapionka mogą zrelaksować się w saunie suchej, łaźni parowej, jacuzzi z hydromasażem bądź podziwiać malownicze otoczenie na zewnętrznym tarasie. W projekcie wnętrz zastosowano drewno, kamień oraz nastrojowe oświetlenie.

Przypomnijmy, że całoroczny kompleks dysponuje 2 salami konferencyjnymi dla odpowiednio 100 i 40 osób w układzie teatralnym.