Dogodnie położony, trzygwiazdkowy hotel Śląsk jest idealnym miejscem na organizację konferencji i szkoleń w centrum Wrocławia. To nie tylko profesjonalna aranżacja spotkań biznesowych wraz z komfortowym noclegiem, ale i atrakcyjne miejsca w rodzaju relaksacyjnego SPA oraz klimatycznej restauracji.

Zmodernizowany w 2012 roku hotel Śląsk znajduje się w samym sercu miasta – położony niecałe 3 km od Rynku i Dworca Głównego mieści się zarazem w cichej i spokojnej okolicy. Świetnie skomunikowany z najbardziej atrakcyjnymi punktami Wrocławia, stanowi bardzo interesującą propozycję dla klientów biznesowych, którzy szukają nie tylko dobrze wyposażonego zaplecza konferencyjnego, ale i dodatkowych usług i atrakcji umilających gościom czas wolny.

Sale konferencyjne w stolicy Dolnego Śląska

Swoim gościom hotel oddaje do dyspozycji pięć nowoczesnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 560 mkw., które są w stanie pomieścić ponad 500 osób. Największa z nich – Sala Stalowa I – przeznaczona jest na spotkania w większym gronie (250 miejsc), a dodatkową powierzchnię konferencyjną uzyskać można łącząc ją z przyległą Salą Stalową II. Na co dzień bankietowa Sala Srebrna to idealne miejsce do spotkań w luźniejszej atmosferze, natomiast najmniejsze – Sale Spiżowa i Sala Niklowa – świetnie nadają się do prowadzenia  szkoleń w kameralnym gronie.

Wszystkie pomieszczenia są w pełni klimatyzowane i posiadają dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz system sterowania nagłośnieniem oraz oświetleniem. W skład wyposażenia sal wchodzą automatyczne ekrany, flipcharty z markerami, mikrofony, mównice, rzutniki multimedialne oraz laptopy. Goście mogą również skorzystać z przestronnego holu, a także balkonu i tarasu – miejsc doskonałych, by w przerwie między sesjami odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Istnieje także możliwość zamówienia cateringu na przerwy kawowe i lunche, dostępnego w różnych wariantach.

Uczestnikom kilkudniowych konferencji obiekt ma do zaoferowania ponad 100 miejsc noclegowych w komfortowych jedno- oraz dwuosobowych pokojach bądź ekskluzywnych apartamentach – i to w atrakcyjnej cenie. Na specjalne  życzenie gości istnieje również opcja wynajęcia pokoju typu EKO – pozbawionego jakichkolwiek urządzeń emitujących promieniowanie. Do dyspozycji klientów oddano także parking mieszczący 90 samochodów.

Chwile relaksu w doskonałej lokalizacji 

Znajdująca się w otoczeniu zieleni oszklona, przestronna restauracja stanowi świetne miejsce nie tylko do spotkań w gronie rodziny czy znajomych, ale i lunchy biznesowych bądź uroczystych kolacji i bankietów pokonferencyjnych. W nowoczesnych wnętrzach, w których królują fotografie najbardziej urokliwych miejsc Wrocławia, zasmakować można kuchni fusion łączącej polskie tradycje z kulinariami z całego świata. Lokal znakomicie nadaje się na organizację większych przyjęć oraz spotkań firmowych – sala restauracyjna mieści bowiem blisko 300 osób. Tym, którzy jednak pragną przede wszystkim odpocząć i odprężyć się po ciężkim dniu, hotel oferuje zabiegi kosmetyczne i relaksacyjne w Spa Wellness. Łaźnia Starosłowiańska dysponuje łaźniami, saunami i jacuzzi, a także bogatym wachlarzem regeneracyjnych masaży oraz zabiegów opartych o naturalne surowce.