Niemal 6 milionów złotych kosztował remont Pałacu Łagów pod Zgorzelcem, w którym mieści się hotel oraz sale bankietowo-konferencyjne. Dziś zabytkowy obiekt pod Zgorzelcem na Dolnym Śląsku ma standard trzech gwiazdek.

Miejsce to ma ciekawą przeszłość historyczną oraz atrakcyjne położenie - powstał w 1581 r. z polecenia Michała Endera von Sercha i służył jako biblioteka oraz zbrojownia, a otacza go park z 250-letnimi dębami, liczne lasy oraz stawy. Odwiedzali go arystokraci, władcy oraz znane osobistości tamtych czasów.

Sale konferencyjne na Dolnym Śląsku

Dziś jest główną atrakcją turystyczną tej okolicy i jednym z hoteli konferencyjnych, który niedawno oficjalnie otrzymał trzy gwiazdki. Pałac Łagów dysponuje dwiema salami bankietowo-konferencyjnymi o wielkości 250 mkw. oraz 400 mkw. Większa pomieści ok. 300 osób w ustawieniu kinowym, mniejsza ok. 200. Obydwie sale posiadają nagłośnienie i sprzęt audiowizualny. Na terenie obiektu znajdują się również dwie sale restauracyjne, które nadają się do organizacji kameralnych spotkań i konferencji  - mniejsza pomieści 30 osób, większa 50. Zaplecze noclegowe składa się z 15 pokoi, mieszczących 30 gości.

Remont, który w dużej mierze finansowany był ze środków Unii Europejskiej (2 354 958,15 zł) objął zarówno wnętrza, jak i elewację pałacu oraz jego otoczenie: budynek gospodarczy, fontannę, wiaty, pawilon oraz plac zabaw. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 5 825 619,27 zł.