Czy można poczuć się w pałacu jak w domu? Gościnni gospodarze Pałacu Lasotów w Zielonkach pod Warszawą pokazują, że tak! Ten kameralny, zabytkowy obiekt nie tylko przygotuje profejsonalną konferencję czy firmowy event, ale uraczy Was pyszną kuchnią i przeniesie klimatem do XIX w. "Byliśmy, widzieliśmy" - teraz dzielimy się z Wami wrażeniami.

Pałac Lasotów Zielonki Parcela Byliśmy widzieliśmy konferencje sale konferencyjne

Lokalizacja:  Tuż pod Warszawą, wśród zieleni

Pałac Lasotów znajduje się w miejscowości Zielonki Parcela, przy drodze wojewódzkiej 580 Warszawa-Sochaczew, 4 km od granic Warszawy i ok. 15 km od centrum miasta (dojazd w ok. 25 min.). Okolica to typowa podwarszawska miejscowość – wokół dużo zieleni i prywatne posesje. W odległości 3 km od obiektu jest granica Puszczy Kampinoskiej. Od Dworca Zachodniego można tu dojechać w ciągu ok. 20 minut, podobnie – z Lotniska Chopina.

Wygląd: Klasycznie i elegancko

Neorenesansowy pałac w stylu włoskiej willi z połowy XIX w., gruntownie odrestaurowany i wpisany do Rejestru Zabytków. Budynek jest piętrowy, z dwuspadowym dachem z mansardowymi oknami i wieżyczką. Otacza go wypielęgnowany ogród.

Sale konferencyjne: Nowoczesne wyposażenie w pałacowych wnętrzach

Organizatorzy spotkań mają do dyspozycji kilka sal konferencyjnych. Pomieszczenia są widne i przestronne, w stylu pałacowym. Sala Balowa, zdobiona reprodukcjami obrazów Norblina, pomieści 80 osób na konferencji i 60 na bankiecie zasiadanym. Sala Złota – Bawialnia może przyjąć 60 osób na konferencji i 40 w ustawieniu bankietowym. Jadalnia sprawdzi się na spotkanie do 35 osób kinowo. W bibliotece (Sala Czerwona) można zorganizować spotkanie dla 30 osób. Dodatkowo, dostępny jest kameralny pokój w wieży dla 8 osób. Rodzaje ustawień w poszczególnych salach są do ustalenia z obsługą pałacu.

Pokoje: Kameralne i przytulne pokoje na poddaszu

Pałac oferuje 16 miejsc noclegowych w 7 pokojach o standardzie turystycznym (łazienka, łóżko, stolik), mieszczących się na poddaszu i jednym apartamencie. Bazę noclegową można uzupełnić w leżącym naprzeciwko pałacu Hotelu Zielonki.

Restauracje i bary: Domowa kuchnia i elastyczne podejście do klienta

Pałac nie prowadzi restauracji, natomiast dysponuje kuchnią, która przygotowuje na indywidualne zamówienie pyszne potrawy bez żadnych półproduktów (własny makaron, wędliny, pasztety, ciasta itp.). Bez problemu goście mogą zamówić też dania wegańskie czy bezglutenowe. Pałac Lasotów raczy gości kuchnią polską, w tym specjałami wg przepisów z XIX w., a na potrzeby spotkań i klientów biznesowych przygotowuje wystawne bankiety z finger food.

Atrakcje i usługi: Piwnice z klimatem

Klimatyczne piwnice, rozciągające się pod całym pałacem. Są przestronne i puste, można więc je dowolnie zaaranżować i zorganizować atrakcje dla grup konferencyjnych niezależnie od pogody. Taras prowadzi do parku, gdzie można zorganizować plenerowy event wśród zieleni.

► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Domowa, pyszna kuchnia. Przyjazna i miła obsługa, sprawiająca, że czuliśmy się naprawdę gośćmi. Gospodarze witają przyjezdnych osobiście, w strojach szlacheckich. Pałacowy, historyczny klimat. Grupy, niezależnie od wielkości (nawet nieliczne), mają zawsze obiekt na wyłączność.

► Opinia serwisu konferencje.pl: 

Pałac Lasotów to idealny obiekt dla mniejszych grup konferencyjnych, które poszukują oryginalnych wnętrz, ciekawej atmosfery i klimatu różniącego się od hotelowego. Wprawdzie nie ma kategoryzacji, ale zapewnia obsługę na poziomie co najmniej czterogwiazdkowym. Korzystne położenie, blisko Warszawy. Uczestnicy spotkań mają zapewniony spokój, niezakłócony przez żadnych innych gości. Mogą poczuć domową atmosferę – jednak w pałacowych wnętrzach, przy wszelkich konferencyjnych udogodnieniach, a także skosztować pysznej, tradycyjnej kuchni.