Pobierz ebooka

Pobierz ebooka

Pobierz e-book

Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   Zapowiedź: 16-17.09 Meetings Week Poland 2020


Zapowiedź: 16-17.09 Meetings Week Poland 2020

Zapowiedź:  16-17.09 Meetings Week Poland 2020Na zdjęciu: Meetings Week Poland 2020

Długo czekaliśmy na tę wiadomość. Tegoroczna, ósma edycja Meetings Week Poland, odbędzie się w dniach 16 i 17 września w formule hybrydowej. Platforma konferencje.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Ten rok upływa pod znakiem zmian, które nie ominęły także branży spotkań. Choć kwietniowa konferencja Meetings Week Poland 2020 została odwołana z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, organizatorzy nie porzucili planu zorganizowania kolejnej edycji.

Wyjątkowe okoliczności zmuszają jednak do przyjęcia nowej, hybrydowej formuły. I tak wszyscy zainteresowani udziałem w jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży MICE powinni zarezerwować w kalendarzu 16 i 17 września na spotkania z wybitnymi specjalistami i praktykami branży MICE. Uczestnicy będą gościć na żywo w pięciu miastach Polski - Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie - oraz za pośrednictwem Internetu, z każdego miejsca na świecie.

 – Pandemia COVID-19 doprowadziła branżę spotkań to totalnej zapaści, po stopniowym „odmrażaniu” naszej działalności próbujemy przystosować się do „nowej normalności”. Trendy, które kształtują branżę wydarzeń biznesowych od kilku lat, w tym cyfryzacja, zrównoważony rozwój i zwiększona potrzeba bezpieczeństwa, stały się obecnie niezmiernie ważne. Do naszych głównych zadań należy nawiązanie nowych relacji z interesariuszami przemysłu spotkań: dostawcami, partnerami i klientami, dbając przy tym o nasze środowisko i lokalną społeczność – mówi Anna Jędrocha, koordynator Meetings Week Poland 2020, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.
 – Walczymy o przetrwanie naszych firm, i często mówimy, że nie mamy teraz czasu na zrównoważony rozwój, ale wiemy już, że wsparcie, jakie otrzymaliśmy w wyniku wprowadzenia tarcz antykryzysowych, wystarczy na bardzo krótki okres naszej działalności. Jeszcze więcej wysiłków będzie nas kosztować przywrócenie popytu na nasze usługi i nie możemy tutaj zaprzepaścić potrzeby odbudowy społeczności przemysłu spotkań. Bo nie ma spotkań bez ich uczestników – wyjaśnia.

Honorowy patronat nad tegorocznym Meetings Week Poland objęły Ministerstwo Rozwoju oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Wydarzenie, jako partner strategiczny, wspiera także samorząd Województwa Małopolskiego.

Szanse i zagrożenia dla rynku spotkań w dobie pandemii - sesje MWP 2020 oraz koncert „Zaucha jest dobry na wszystko”

Zarówno hybrydowa formuła, jak i wybór tematów prelekcji pozwolą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tradycyjnie, wydarzenie zostało podzielone na kilka sekcji. Te, które zaplanowane zostały na 16 września, odbędą się w 5 polskich miastach jednocześnie, a ich uczestnicy, którzy wybiorą tryb online, mogą skorzystać z wykładów, paneli dyskusyjnych, a także wziąć udział w spotkaniach z partnerami odbywanymi w wirtualnych pokojach.

Pod hasłem Wyzwania i Perspektywy odbędzie się pierwsza sesja Poland Meetings Destination, której organizatorem jest The Warsaw Voice. Zaproszeni goście, m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy i wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Arkadiusz Opoń będą mówić o stanie i perspektywie turystyki spotkań. W panelu dyskusyjnym pt. „Jaki przemysł spotkań w epoce zwiększonego ryzyka dla zdrowia? Próba nakreślenia kierunków rozwoju” wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej, samorządów, przedsiębiorców i Ambasadorowie Kongresów Polskich.

Stowarzyszenie Konferencje & Kongresy w Polsce i Poland Convention Bureau POT przygotują sesję "Zrównoważony rozwój podstawą odbudowy przemysłu spotkań". W jej ramach będzie można posłuchać zaproszonych ekspertek: Claudii van’t Hullenaar z Global Destination Sustainable Index oraz Jane Cunningham z BestCities Global Alliance, które przedstawią aktualne modele działania zrównoważonych miast, obiektów i firm. Jak zmienił się przemysł spotkań w czasie pandemii i czy mamy szansę na jego odbudowę w duchu zrównoważonego rozwoju? Jak w „nowej normalności” pozytywny wpływ organizacji wydarzeń biznesowych może zmieniać firmy i świat, przezwyciężać bariery oraz inspirować lokalne społeczności? Na te pytania będą próbowali znaleźć odpowiedzi zaproszeni uczestnicy panelu dyskusyjnego.

Polska Izba Przemysłu Targowego odpowiada za sesję "Targi dają więcej – wracamy / Targi B2B – Back to Business - Bezpieczny powrót". Jakie są szanse dla firm z branży na powrót na rynek? Jak odbudowywać utracone relacje i jak rozwijać firmę? Te kwestie zdominują trzecią sesję tego dnia, której keynote speakerem będzie Nick Dugdale-Moore, regional manager Europe, UFI.

W środę o godz. 19.00 odbędzie się także finałowy koncert tegorocznych Cyber Wianków – Święta Muzyki 2020 pt. „Zaucha jest dobry na wszystko”, zaprezentowany uczestnikom MWP za pośrednictwem Wirtualnego Centrum Targowo-Konferencyjnego AVATARLAND™.

Bezpieczeństwo spotkań, perspektywy branży MICE i gala Kompasy Vistuli - drugi dzień MWP 2020

Sesje zaplanowane na 17 września odbędą się zarówno na żywo w Warszawie, jak i online.

Pierwsza z nich, współorganizowana przez Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel i SITE Poland, poświęcona będzie perspektywom organizacji branżowych i wyzwaniom, jakie stoją przed sektorem wydarzeń i spotkań oraz działaniom nowo powołanej przez organizacje branżowe Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.

Różnych aspektów bezpieczeństwa dotyczyć będzie sesja "Bezpieczeństwo i ochrona w branży spotkań". Jej organizator, MPI Poland Chapter, wydał obszerną publikację pt. „Bezpieczeństwo i ochrona w branży eventowej – przewodnik po najlepszych praktykach w planowaniu spotkań i wydarzeń” oraz ustanowił doroczne Konklawe Zarządzania Ryzykiem. Gościem specjalnym spotkania będzie Paul Foster, ekspert w dziedzinie zarządzania tłumem.

Finałowym eventem MWP 2020 będzie Gala Kompasy Vistuli – wydarzenie organizowane przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Podczas gali uhonorowani zostaną absolwenci SGTIH – laureaci pierwszej edycji konkursu „Kompasy Vistuli”.

Partnerami Meetings Week Poland zostały: FHouse Warsaw, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek PTWP Event Center w Katowicach, Grupa MTP Poznań Congress Center, Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Novotel Centrum Warszawa, a na żywo wszystkie te lokalizacje połączy Brill AV Media.

Udział w wydarzeniu – zarówno na żywo, jak i online, jest bezpłatny.
Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.meetingsweek.pl.