Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdynia Arena

Kazimierza Górskiego 8, 81-302 Gdynia
www.gdyniaarena.pl

Skontaktuj się z obiektem

Beata Stefanowicz starszy specjalista ds. organizacji imprez +48 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Gdynia Arena

Byliśmy, widzieliśmy Gdynia Arenę. Konferencje w Gdyni nie tylko w sportowym stylu

Data aktualności: 10-04-2019

 • Byliśmy, widzieliśmy Gdynia Arenę. Konferencje w Gdyni nie tylko w sportowym stylu - Gdynia Arena

  To już ponad dekada, od kiedy swoją działalność rozpoczęła Gdynia Arena – nowoczesny obiekt, w którym z powodzeniem odbywają się wydarzenia sportowe, kulturalne i biznesowe. Jeśli planujesz event lub konferencję, poszukujesz przestrzeni nowoczesnej i multifunkcjonalnej, Gdynia Arena będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Liczby mówią za siebie: obecnie organizowanych jest tu już nawet 117 dni imprezowych w ciągu roku. Byliśmy, widzieliśmy i opisujemy – Gdynia Arenę.

   


  Dojazd:
  Nowoczesny obiekt blisko centrum Gdyni


  Należąca do Gdyńskiego Centrum Sportu Gdynia Arena znajduje się w dzielnicy Wzgórze Świętego Maksymiliana, przy ulicy Górskiego. Do oddalonego o 1 km centrum miasta można dojechać ulicą Droga Gdyńska. Dojazd z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku autem zajmie około pół godziny. Można z niego dojechać również autobusem (linia 510). W ciągu 10 minut spacerem dotrzemy do stacji SKM Gdynia Stadion. Przed obiektem usytuowany jest także przystanek autobusowy („Gdynia Arena”), z którego kursują linie 109, 172 i 182. Do Gdynia Areny przynależy bezpłatny parking na 246 aut i 6 autokarów. Goście wydarzeń mogą też skorzystać z 800 stanowisk na parkingu miejskim położonym obok sąsiadującego z obiektem centrum handlowego Riviera. W pobliżu znajdują się m.in.: Narodowy Stadion Rugby, boiska treningowe zespołów Arki Gdynia czy Centrum Nauki Experyment, będące częścią Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
   

   

   

   

  Wygląd:
  Oryginalny koncept architektoniczny

   

  Powstała w 2009 roku Gdynia Arena jest wyróżniającym się na tle gdyńskiej zabudowy budynkiem o linii łączącej prostotę i nowoczesność. Obiekt ma charakterystyczny półkolisty kształt, z zainstalowanymi na dachu linami i masztami oraz skarpami z naturalną roślinnością umiejscowionymi na bocznych ścianach. Do budynku prowadzą dwa główne wejścia, przy których umiejscowione są kasy. Goście wydarzeń mogą skorzystać z czterech wyjść. Z drugiej strony obiektu usytuowane są wejścia: dla zawodników, VIP oraz do strefy biurowej. Parkingi wraz z drogami wokół Gdynia Areny zajmują powierzchnię około 11 tys. mkw.

   

   

  Po przejściu przez wejście nr 1 znajdujemy się w przestronnym i wysokim holu, do którego przeszklenia w dachu wpuszczają dużo światła dziennego. Na parterze mieszczą się między innymi: kawiarnia, sale konferencyjne, szatnie, wejścia do hali głównej. Na wyższy poziom prowadzą szerokie schody oraz winda. Na terenie obiektu znajduje się 11 toalet, z czego 3 dla osób niepełnosprawnych.
   

   

   

   

  Sale konferencyjne:
  Hala na ponad 4000 osób oraz sale konferencyjne na 100 uczestników

   

  Sercem obiektu jest hala sportowo-widowiskowa, do której prowadzą dwa wejścia. Główna arena, o powierzchni 1537 mkw.,  pomieści ponad 4300 uczestników eventu. Na trybunach stacjonarnych znajdują się 3324 miejsca, zaś na trybunach rozkładanych – 1010 miejsc. Liczbę tę można podczas koncertu bądź kongresu powiększyć poprzez rozstawienie 850 krzeseł na parkiecie. Na widowni wydzielono też 20 stanowisk dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla ich opiekunów. W arenie znajdują się boiska turniejowe do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Gdy organizowane są w niej konferencje lub eventy, na parkiet nakładana jest specjalna mata ochronna.

   

   

   

   

  W hali odczuwalna jest przestrzeń – strop znajduje się na wysokości 12,5–18,5 m. Jeśli jednak na potrzeby konferencji pożądane jest optyczne zmniejszenie wnętrza, w tym celu wykorzystać można system opuszczanych rolet i kotar estradowych, co wpływa  dodatkowo na zmianę parametrów akustycznych obiektu. Kotary opuszczane są automatycznie zaledwie w ciągu 3 minut. Z każdego miejsca widowni bardzo dobrze widać scenę lub parkiet.

   

   

   


  Gdynia Arena doskonale sprawdzi się nie tylko podczas imprez sportowych, lecz również targów, pokazów mody, koncertów, przedstawień i projekcji filmów. Organizując je, można zdecydować się na gotowe aranżacje, dostosowane do powyższych wydarzeń lub skorzystać z własnych.  W narożach hali zainstalowane zostały dwa telebimy o powierzchni około 4 m x 3 m, na których wyświetlać można np. materiały promocyjne. Na koronie trybuny wschodniej widowni ulokowana jest sterownia, z której kieruje się natężeniem światła oraz profesjonalnym nagłośnieniem. Po stronie zachodniej umiejscowione są zaś kabiny i stanowiska obsługi telewizyjnej. Dodatkowo, można skorzystać z usług firm, które udostępniają WiFi na hali. O jej uniwersalności świadczy fakt, że do tej pory w Gdynia Arenie gościły tak różne imprezy jak: Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy, Urodziny Gdyni, Targi Pracy, Gdyńska Gala Sportu czy koncert Diany Krall.

   

   

   

   

  Do dyspozycji organizatorów spotkań oddane są 2 sale konferencyjne. Większa, o powierzchni 110 mkw., pomieści w układzie teatralnym 90 osób. Mniejsza (49,5 mkw.) sprawdzi się przy szkoleniach i naradach na 30 uczestników. Obie usytuowane są na parterze, pierwsza – przy wejściu nr 1, w pobliżu szatni oraz kawiarni, natomiast druga – przy wejściu VIP, w części biurowej Gdynia Areny. Podłoga sal wyłożona jest parkietem, na podwieszanym suficie umieszczone są punkty świetlne. Sale wyposażone są w ekrany, rzutniki, TV, odtwarzacze DVD, laptopy, przenośny system nagłośnieniowy oraz stoły i krzesła konferencyjne. Uczestnicy szkoleń mają dostęp do WiFi . Większa sala jest klimatyzowana, posiada także własne zaplecze gastronomiczne.

   

   

   


  Pokoje:

   

  Ze względu na położenie Gdynia Areny – kilometr od centrum miasta – organizatorzy imprez nie będą mieli trudności ze znalezieniem dla swoich gości hotelu w pożądanej kategorii. W razie potrzeby – personel obiektu pomoże w wyborze odpowiedniego miejsca.
   

   

  Restauracje i bary:

   

  Podczas imprez catering zapewni firma gastronomiczna, która prowadzi kawiarnię/bar w Gdynia Arenie.  Można też korzystać z usług firmy zewnętrznej.
   

   

   


  ►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

   

  Gdynia Arena jest jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w województwie pomorskim. Podczas konferencji bądź kongresu pomieści nawet 3800 osób w układzie teatralnym. Obiekt wyróżnia bardzo dobra akustyka, która pozwala na zorganizowanie dużych koncertów lub pokazów artystycznych. Na potrzeby mniejszych wydarzeń możliwa jest zmiana aranżacji areny i konfiguracji miejsc dzięki systemowi automatycznie opuszczanych rolet i kulis scenicznych.

   

   

  ►Opinia serwisu konferencje.pl:


  Gdynia Arena to nie tylko nowoczesna hala dająca możliwość aranżacji eventów na dużą skalę, ale również dwie sale konferencyjne na warsztaty dla maksymalnie 100 osób. Na uwagę zasługuje dbałość o zapewnienie osobom niepełnosprawnym komfortu podczas pobytu w hali – w 2010 roku Gdynia Arena została wyróżniona w kategorii „Polska bez barier 2009” w kategorii Sport i rekreacja.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: